O mnie

Cześć. Jestem Patrycja, mam 13 lat i mieszkam w województwie mazowieckim. 

Ptakami interesowałam się od małego. Już jako kilkunastomiesięczne dziecko silnie reagowałam na ich śpiew. Następnie lubiłam je rysować, pisać o nich wierszyki, a najmilsze moje wspomnienie z przedszkola to lekcja o polskich sikorach. 

Później to poszło już samo. Czułam coraz silniejszą potrzebę obserwacji skrzydlatych stworzeń. W końcu, od dwóch lat zaczęłam spisywać widziane przez siebie gatunki. 

Dziś nie wyobrażam już sobie bez tego życia.

Pokochałam ptaki przez całokształt tego, co mi dają. Uwielbiam je obserwować, uczyć się o nich i je poznawać, gdyż to niesamowicie ciekawe zwierzęta. Ptasiarstwo (birdwatching) natomiast to pasja, która wyrosła właśnie z interesowania się pierzakami. Rozpoznając i zaliczając nowe gatunki, mam poczucie spełnienia i sukcesu. To jest dla mnie już jak uzależnienie - dosłownie! ;)

Jest jednak jeszcze jeden powód, dla którego identyfikuję się teraz z ptasiarzami (birdwatchers). Ptasie hobby rozbudziło we mnie także zapoczątkowanie chowu ptaków ozdobnych cztery lata temu, i jest to dla mnie równie ważne 
zainteresowanie. Aktualnie mam papużki faliste, kanarki i zeberki. Uwielbiam opiekować się nimi, obserwować niezwykłe zachowania i dzielić się wiedzą zdobytą na ich temat. 

Generalnie interesuję się biologią i wszystkim związanym z tą nauką. Czasami piszę jakieś teksty i opowiadania, a od niedawna kocham też fotografię. Możliwość utrwalania najciekawszych chwil na wieki to coś niezwykłego. Uwielbiam wręcz czytanie - ale takich książek, których nie znajdziecie na listach współczesnych bestsellerów. 

Moje marzenia i plany wiążą się nieodmiennie z ptasiarstwem (birdwatching), hodowlą ptaków i biologią właśnie. To tak bardzo wciąga, że nie potrafiłabym już robić nic innego. 

Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Nie wiemdlaczego nie chce mi się otworzyć ostatni post.
  Chciałam Ci polecić blog z Wenezueli Miłośniczko Ptaków. Sa tam piękne zdjęcia egzotycznych skrzydlatych.
  http://miscaminos-meinewege.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :) A ostatni post jie chce się otworzyć, bo opublikowałam go tylko przez przypadek :(.

   Usuń
 2. Sądziłam, że coś złego stało się na twoim blogu.
  Teraz już wiem wiem, że ten post opublikowałaś przez przypadek.
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten blog trafiłam poprzez twoje konto Google, po tym jak odwiedziła świat mojego bloga i napisałaś komentarz. Przyznam, że bardzo mnie zainteresowałaś postami, napewno będę tu zaglądać! Po pierwszych kilku zdaniach tekstu o kanarkach przypomniałam sobie, jak rodzice opowiadali mi i ich kanarku, siadał na książce kiedy mama czytała a kiedy przewraca ładne strony, on przeskakiwał. Bardzo chciałabym mieć ptaki, lecz niestety pies i dwa koty to wykluczają. Poza tym nie miałabym serca trzymać ich w klatce, a wypuszczanie po małym pokoju też nie byłoby wystarczające. Może kiedyś mi się uda!
  Pozdrawiam!
  Czekolada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to bardzo się cieszę, że trafiłaś tutaj i zamierzasz zostać :). Myślę, że jeśli chcesz mieć ptaki, to na pewno w końcu uda Ci się rozpocząć hodowlę. Przecież marzenia się spełnia ;). Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 4. *odwiedziłaś
  ** przewracała
  Ach ta autokorekta, dodała mi słówka -,-

  OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się mój blog? :) Daj mi o tym jakoś znać! Możesz dodać komentarz, zostać obserwatorem bloga bądź mojego profilu, zagłosować na post w Google+... To małe rzeczy, ale tylko one cieszą i motywują. Za wszystko zawsze się odwdzięczam, nie masz więc nic do stracenia ;).